Wystawianie faktur – realizacja dokumentów ZK na kolektorze

Skuteczne i efektywne obsługiwanie zamówień klientów staje się kluczowym elementem sukcesu przedsiębiorstwa. Cały proces, począwszy od złożenia zamówienia przez klienta, aż do wygenerowania dokumentu sprzedażowego, jest kluczowy dla zapewnienia terminowej realizacji zamówień. Dzięki naszej aplikacji PP Kolektor możliwe jest pełne zautomatyzowanie tego procesu, co przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i środków finansowych.

Automatyczna realizacja zamówienia klienta na dokument końcowy – opis procesu:

 1. Przyjęcie zamówienia klienta:
  Krok ten inicjuje się, gdy klient składa zamówienie, korzystając z twojego sklepu lub innej platformy sprzedażowej. Klient podaje wszelkie niezbędne informacje dotyczące zamówienia, a następnie system konwertuje to zamówienie na dokument ZK w Subiekcie za pomocą specjalnego narzędzia synchronizacyjnego.
 2. Logistyka magazynowa w oparciu o ZK:
  Po złożeniu zamówienia przez klienta, informacje o nim trafiają do magazynu, gdzie są przechwytywane przez system w aplikacji PP Kolektor. W magazynie zamówienie jest kompletowane i pakowane. Po zakończeniu procesu pakowania, automatycznie generowany jest list przewozowy lub etykieta kurierska.
 3. Dokument końcowy:
  Na tym etapie zamówienie klienta automatycznie konwertowane jest na dokument końcowy. Typ dokumentu określany jest na podstawie zawartości dokumentu ZK. Utworzony dokument może być następnie wydrukowany na wskazanej drukarce, wysłany drogą mailową do klienta lub zapisany przy transakcji na platformie Allegro.
 4. Przykładowe mapowania, to:
  1. Dla kontrahentów z NIP generuj fakturę sprzedaży, w przeciwnym wypadku wystaw paragon imienny
  2. Gdy w uwagach dokumentu ZK występuje ciąg „faktura”, automatycznie przetwórz go na fakturę sprzedaży (FS), jeśli napotkasz ciąg „paragon”, zrealizuj go jako paragon fiskalny, a w przypadku, gdy uwagi zawierają ciąg „WZ”, traktuj dokument jako wydanie zewnętrzne (WZ)
 5. Dostarczanie dokumentu klientowi:
  Po wygenerowaniu dokumentu końcowego, nasza aplikacja automatycznie wysyła go do klienta za pomocą wiadomości e-mail. Wygląd szablonu e-maila można dowolnie dostosować, korzystając z formatu HTML. Decyzję o tym, czy dany dokument zostanie przesłany klientowi drogą mailową, podejmujemy w konfiguracji oprogramowania.
 6. Zapisanie dokumentu w Allegro:
  Dokument końcowy może być także automatycznie dołączony do transakcji na platformie Allegro. Decyzję o tym również podejmujemy w ustawieniach. Dane dotyczące transakcji, do której zostanie wstawiony dokument końcowy, pobieramy z dokumentu ZK. Cały proces, podobnie jak wcześniejsze etapy, przebiega w pełni automatycznie, bez potrzeby udziału pracownika.

Podsumowanie

Proces automatycznej konwersji zamówienia klienta na dokument końcowy przy wykorzystaniu aplikacji PP Kolektor przynosi głównie korzyści w zakresie oszczędności czasu i zasobów. Dotychczas najczęściej dokumenty końcowe były sporządzane przez pracowników biura lub zespołu księgowego. Dzięki automatyzacji tego procesu, wysoce wykwalifikowani pracownicy mogą zostać przekierowani do bardziej ambitnych zadań, gdyż cała procedura odbywa się teraz automatycznie.


Sprawdź również:


Nie przegap okazji!

Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować pracę w Twojej firmie!
Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko!

Chcę porozmawiać ze specjalistą!Kontakt   Zamów konsultację   Instrukcje   Aktualizacje   Home


NEWSLETTER

Nie przegap informacji o nowościach, które mogą usprawnić Ci pracę!
Zapisz się do naszego newslettera, a co miesiąc otrzymasz zbiorczą informację o wszystkich zmianach w naszych programach!

Okienko zapisu do newslettera pojawi się po kliknięciu przycisku poniżej. Pamiętaj, aby potwierdzić zapis w mailu, który do Ciebie wyślemy.
Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na wysyłkę przez LC SOFT sp. z o.o. newslettera na podany przez Ciebie adres poczty elektronicznej, zgodnie z treścią polityki prywatności.

 

Zapisz mnie do newslettera!


 • Tomek Michna

  Tomek Michna

  Od wielu lat rozwiązuję problemy klientów wdrażając oprogramowanie do obsługi zamówień klientów oraz magazynów. Pomagam firmom z branży Ecommerce osiągnąć lepsze wyniki, poprzez usprawnienie i automatyzację procesów oraz wyeliminowanie pomyłek podczas pakowania i wysyłki towaru.
  Skontaktuj się ze mną, a chętnie poznam Twoje potrzeby i odpowiem na wszystkie pytania.
  Jestem przekonany, że uda nam się wypracować rozwiązanie Twoich problemów!