Listy przewozowe / etykiety kurierskie z kolektora

Czy zdarza się, że pakowanie paczek w Twojej firmie zajmuje zbyt wiele czasu, przez co Twoim pracownikom trudno jest nadążyć z pracą przy dużej ilości zamówień?
Czy zdarzają się reklamacje klientów, bo odbiorca otrzymał nie to, co chciał lub brakowało jakiegoś towaru?
Czy szukasz rozwiązania, które pozwoli na wzrost efektywności pakowania i nadawania towarów, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pracowników?
Czy klienci coraz częściej wymagają, by zamówiony towar dotarł do nich już na drugi dzień?
Jeśli odpowiesz „tak” na którekolwiek z tych pytań, przyjrzyj się inteligentnemu programowi, które w mig rozwiązuje Twoje problemy.

Korzyści programu PP Mag + PP Kolektor

Program ten wspiera procesy magazynowe w firmach, które pracują na Subiekcie GT lub Subiekcie nexo. Przynosi przedsiębiorcom liczne korzyści, dlatego jest tak często wybierany w firmach, dla których ważna jest wydajna praca i jak najwyższe dochody.

 • Oszczędność czasu dzięki automatycznemu generowaniu etykiet.
 • Minimalizacja ryzyka pomyłek, które powstają przy ręcznym przepisywaniu adresów odbiorców.
 • Możliwość wysyłania dużej ilości towarów przy minimalnym nakładzie pracy i minimalnym ryzyku pomyłek.
 • Znacząca redukcja zmęczenia pracowników, dzięki automatyzmom.

Jak działa generowanie etykiet kurierskich / listów przewozowych na kolektorze?

 1. Zbieranie towarów. Aplikacja PP Kolektor może przypisywać lokalizację do poszczególnych towarów. Dzięki temu oprogramowanie ustala najlepszą trasę zbiórki. Moduł dwuetapowej kompletacji pozwala na to, by pracownik zbierał towary dla wielu zamówień w jednym czasie. Robi to szybko, bo aplikacja myśli za niego. Pracownik widzi tylko wskazówki na ekranie, za którymi podąża. Nie ma potrzeby, by magazynier zbierał towary dla każdego zamówienia oddzielnie. To przecież jest czasochłonne i generuje koszty. Dodatkowo pracownik, dzięki temu, że nie jest zmęczony wzrokowym przeszukiwaniem towarów, ma więcej energii do pracy.
 2. Przygotowanie zamówienia do wysyłki. Automatyczne skanowanie kodów kreskowych opakowań sprawia, że magazynier nie musi już podawać wagi i wymiarów opakowania do systemu kuriera. System robi to za pracownika. Przekazuje na etykietę kurierską niezbędne informacje o opakowaniu takie jak: waga i wymiar opakowania oraz to, czy paczka ma standardowe wymiary. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko pomyłek, które są niejednokrotnie bardzo kosztowne dla firmy.
 3. Generowanie listu przewozowego. W tym kroku również niezbędny jest system PP Kolektor. System generuje etykietę kurierską automatycznie. Zadaniem pracownika w tym kroku jest jedynie nakleić wydrukowaną etykietę na paczkę.

Koszty

Może zainteresowały Cię wcześniej systemy zarządzania magazynem WMS. Wiesz jednak, że to kosztowne rozwiązanie, na które nie może sobie pozwolić mniejszy przedsiębiorca. Z pomocą przybywa program PP Kolektor. Daje on Twojej firmie zaawansowane funkcjonalności podobne do małego WMS, tylko w znacznie niższej cenie.

Podsumowanie – co warto wiedzieć?

Logistyka magazynowa jest niewątpliwie skomplikowanym procesem. Dodatkowo klient wymaga dziś szybkiego dostarczenia przesyłki. Z odsieczą dla zapobiegliwych przedsiębiorców przybywa aplikacja PP Kolektor. Funkcja dwuetapowej kompletacji pozwala zbierać towary z wielu zamówień jednocześnie, co skraca czas pracy magazyniera, ograniczając tym samym koszty dla firmy. Oprogramowanie również przygotuje etykiety kurierskie, co minimalizuje niemal do zera ryzyko pomyłek. To dobre rozwiązanie dla magazynów i firm wysyłkowych. Już nie ma ryzyka pomyłki przy wpisywaniu danych odbiorcy. Zniknął też problem żmudnego i pochłaniającego czas, odręcznego wpisywania danych.
Dzisiejszy rynek logistyki i magazynowania wymaga automatyzmów i inteligentnych systemów, gdyż coraz więcej osób decyduje się na zakup towarów online. Klienci chcą dostać swój towar szybko i z poprawnym składem. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, program PP Kolektor jest rozwiązaniem jedynym w swoim rodzaju.


Sprawdź również:


Nie przegap okazji!

Zadzwoń do nas, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować pracę w Twojej firmie!
Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko!

Chcę porozmawiać ze specjalistą!Kontakt   Zamów konsultację   Instrukcje   Aktualizacje   Home


NEWSLETTER

Nie przegap informacji o nowościach, które mogą usprawnić Ci pracę!
Zapisz się do naszego newslettera, a co miesiąc otrzymasz zbiorczą informację o wszystkich zmianach w naszych programach!

Okienko zapisu do newslettera pojawi się po kliknięciu przycisku poniżej. Pamiętaj, aby potwierdzić zapis w mailu, który do Ciebie wyślemy.
Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na wysyłkę przez LC SOFT sp. z o.o. newslettera na podany przez Ciebie adres poczty elektronicznej, zgodnie z treścią polityki prywatności.

 

Zapisz mnie do newslettera!


 • Tomek Michna

  Tomek Michna

  Od wielu lat rozwiązuję problemy klientów wdrażając oprogramowanie do obsługi zamówień klientów oraz magazynów. Pomagam firmom z branży Ecommerce osiągnąć lepsze wyniki, poprzez usprawnienie i automatyzację procesów oraz wyeliminowanie pomyłek podczas pakowania i wysyłki towaru.
  Skontaktuj się ze mną, a chętnie poznam Twoje potrzeby i odpowiem na wszystkie pytania.
  Jestem przekonany, że uda nam się wypracować rozwiązanie Twoich problemów!