Program PP Mag umożliwia zapisywanie numerów seryjnych w dokumentach końcowych Subiekta nexo. Numery seryjne zapisywane są w opisie pozycji dokumentu końcowego.
Konfiguracja po stronie PP Mag #
- Aby rozpocząć korzystanie z funkcjonalności, należy ustalić dla jakich produktów mają być zapisywane numery seryjne. W tym celu należy przejść do PP Mag -> koło zębate -> EDYTUJ ŹRÓDŁO -> Subiekt nexo -> (prawy klawisz myszy) -> Edytuj.
- W nowym oknie rozwijamy węzeł „Różne” i szukamy opcji „Kontrola serii”
- Zaznaczamy opcję „Tylko gdy pole”, wprowadzamy nazwę pola własnego i warunek, który będzie uruchamiał dla danego towaru kontrolę serii
- Warunek włączania kontroli serii dla danego towaru musi być zapisany w polu własnym towaru w Subiekcie nexo – w powyższym przykładzie jest to pole własne typu „Wartość logiczna”
Proces po stronie aplikacji PP Kolektor #
Po zaimportowaniu dokumentu na kolektor przechodzimy do kompletowania dokumentu.
- Przypisujemy do siebie nośnik. W tym miejscu możemy rozpocząć też alternatywną ścieżkę kompletowania w nośniku wirtualnym. Zbieranie numerów seryjnych wygląda tak samo w przypadku kompletacji na nośnik fizyczny, jak i wirtualny.
- Przypisujemy dokument do nośnika
- Rozpoczynamy kompletację – towary oznaczone jako podlegające kontroli serii oznaczone są specjalną ikonką:
- Po zeskanowaniu kodu kreskowego towaru, kolektor wyświetli okno, do którego powinniśmy zeskanować numer seryjny produktu:
- Po zeskanowaniu wszystkich produktów i wszystkich numerów seryjnych, możemy przejść na kartę nośniki i zakończyć proces kompletacji w standardowy sposób (np. oznaczając nośnik jako skompletowany lub np. w przypadku nośnika wirtualnego jako spakowany):
- W kolejnym kroku przechodzimy do pakowania i podejmujemy nośnik skanując jego kod kreskowy. Jeśli pracujemy na nośniku wirtualnym, nie musimy przechodzić do pakowania – dokument został oznaczony podczas kończenia pracy z nośnikiem.
- Kolektor w tym miejscu traktuje numery seryjne tak samo, jak kody kreskowe, więc możemy wybrać do pakowania dokument ręcznie, poprzez zeskanowanie EAN produktu znajdującego się na nośniku lub poprzez zeskanowanie numeru seryjnego produktu. Po zeskanowaniu EAN lub numeru seryjnego, program przeszuka dokumenty w nośniku i jeśli znajdzie dokument, na którym znajduje się towar oznaczony danym EAN lub numerem seryjnym, wyświetli tylko dokumenty zawierające dany towar lub uruchomi pakowanie konkretnego dokumentu i oznaczy towar z danym EAN lub numerem seryjnym jako spakowany. Wejście do dokumentu i oznaczenie towaru jako spakowany odbywa się w chwili, gdy algorytm znajdzie tylko jeden dokument z danym towarem.
- Pakując towar oznaczony jako podlegający kontroli numeru seryjnego, kolektor przed spakowaniem towaru, ponownie poprosi o zeskanowanie numeru seryjnego, aby powiązać numer seryjny z konkretną wysyłką i konkretnym dokumentem w Subiekcie:
- W tym miejscu również zamiast skanować EAN produktu umieszczanego w paczce, a następnie podawać jego numer seryjny, możemy od razu zeskanować numer seryjny produktu i umieścić go w paczce.
- Po spakowaniu dokumentu kończymy pakowanie w sposób standardowy, więc poprzez wydruk faktury, przygotowanie listu przewozowego czy dowolną inną czynność realizowaną w Państwa organizacji.
Zamknięcie procesu we współpracy z Subiektem #
- Numer seryjny zapisywany jest w dokumencie końcowym Subiekta, w polu opis pozycji.
- Dokument końcowy musi być wystawiony mechanizmami PP Mag z poziomu samego PP Mag, albo automatycznie poprzez AutoTask.
- Numery seryjne można również podglądać z poziomu programu PP Mag – wystarczy wybrać odpowiedni dokument, wyświetlić jego pozycje, kliknąć na wybranym towarze prawym klawiszem myszy i wybrać opcję „podgląd numerów seryjnych”